Loading

Jolanta Jaroszewska

Gabinet: ul. Radiowa 18

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

 
Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (leczenie zaburzeń psychicznych: lękowe, depresyjne, posttraumatyczne, obsesyjno – kompulsyjne, odżywiania, psychotyczne, tików, zaburzeń snu i zaburzeń osobowości), certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Certyfikat KBPN nr SP/0564/2011 (narkotyki, alkohol, uzależnienia behawioralne).


Biogram

Trzynastoletnie doświadczenie zawodowe związane z pracą z osobami uzależnionymi (substancje psychoaktywne, hazard, pornografia, seksoholizm, siecioholizm).

Przez dziesięć lat z-ca dyrektora ośrodka długoterminowego leczenia uzależnień.

Aktualnie psychoterapeuta na Oddziale Krótkoterminowej Terapii Uzależnień przy WOTUiW w Toruniu – psychoterapia indywidualna, grupowa i rodzinna. Kilkunastoletnia praca w zakresie psychoterapii zaburzeń psychicznych: zaburzenia lękowe, depresyjne, obsesyjno – kompulsyje, posttraumatyczne, odżywiania, schizofrenia, tiki i zespół Touretta, zaburzeń snu oraz zaburzeń osobowości.

W pracy z klientem pracuje w nurcie psychoterapii poznawczo – behawioralnej oraz terapii schematów. Oprócz tego wykorzystanie technik mindfulness: ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) oraz DBT (podejście dialektyczno – behawioralne) oraz techniki terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.
W latach 2006–2008 Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddziału Terenowego – praca z młodzieżą i tworzenie programów profilaktycznych.

Terapia indywidualna sprawców przemocy oraz prowadzenie grupy wsparcia dla ofiar przemocy w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

W latach 2006–2008 Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, prowadzenie konsultacji i porady dla rodzin oraz szkolenia dla instytucji publicznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W 2007 roku nagroda indywidualna Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za wyróżniającą działalność na polu polityki społecznej.

W trakcie certyfikacji na terapeutę poznawczo – behawioralnego: Szkoła Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kier. dr A. Popiel i dr. E. Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie – III rok (po egzaminie uprawniającym do kontraktowania świadczeń w ramach NFZ po II roku studiów z wynikiem bardzo dobrym)

Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej – członka European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

Realizator wspólnie z Jolantą Łazugą – Koczurowską byłą przewodniczącą Stowarzyszenia MONAR warsztatów w zespole szkoleniowym XVI i XVII edycji państwowych szkoleń certyfikacyjnych w dziedzinie psychoterapii uzależnień w ramach programu na lata 2020 – 2026.

Bardzo lubi swoją pracę i rozmowy z ludźmi, najważniejsza jest dla niej relacja z drugą osobą. Wierzy, że w człowieka nie wolno wątpić, póki żyje oraz że w trudnych momentach w życiu bardzo ważne jest wsparcie, a pomoc jaką jest w stanie dać drugiemu człowiekowi w swojej pracy, może okazać się początkiem jego osobistej przemiany.

Poza pracą terapeutyczną, która jest jej pasją, uwielbia koty i dlatego prowadzi z dużym zaangażowaniem swoim i swoich najbliższych hodowlę kotów brytyjskich krótkowłosych. W wolnym czasie szczególną przyjemność sprawia jej grafika komputerowa, fotografia, interesuję się również tematyką związaną z dekoratorstwem wnętrz. Tworzy przedmioty dekoracyjne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych lub przedmioty użytkowe o nowoczesnym design.


Szkolenia:

 • w trakcie certyfikacji na terapeutę poznawczo – behawioralnego w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kier. dr A. Popiel i dr. E. Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie
 • Studium Terapii Uzależnień ( Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku) – uzyskanie certyfikatu specjalisty terapii uzależnień wydanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Certyfikat nr SP/0564/2011
 • Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – I stopień podstawowy Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Rodzinie „Niebieska Linia”
 • Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – II stopień zaawansowany Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Rodzinie „Niebieska Linia”
 • Szkolenie w zakresie Terapii Schematów „Rozwijanie umiejętności w terapii schematów – praca z trybami”
 • Szkolenie w zakresie Terapii Schematów „Wprowadzenie do terapii schematów”
 • Szkolenie podstawowe (I Stopień) Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
 • Szkolenie „Diagnoza i terapia uzależnień behawioralnych”
 • Szkolenie pt. „Seksualność pacjentów uzależnionych i terapia uzależnienia od seksu w świetle wieloczynnikowej koncepcji patologicznej hiperseksualności”
 • Szkolenie pt. „Anoreksja i bulimia psychiczna – w sieci pułapek” – zaburzenia odżywiania w praktyce klinicznej z ukierunkowaniem na pracę z osobami dorosłymi”

Superwizje:

 • Kazimierz Jarzębski – kliniczna (superwizor KBPN) – comiesięczna w okresie 06. 2009 – 06. 2010
 • Jolanta Łazuga – Koczurowska – kliniczna (superwizor KBPN) – comiesięczna w latach 2009 – 2019

Zespół Sensica

Bartłomiej Żukowski

Bartłomiej Żukowski

Psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, superwizor psychoterapii Gestalt.
czytaj więcej
Paweł Przybylski

Paweł Przybylski

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień.
czytaj więcej
Krystian Labuda

Krystian Labuda

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień.
czytaj więcej
Zbigniew Celebucki

Zbigniew Celebucki

Instruktore Terapii Uzależnień, pedagog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie szkolenia.
czytaj więcej
Danuta Dybowska

Danuta Dybowska

psychoterapeuta tańcem i ruchem, trener warsztatu psychologicznego, pedagog, provider metody TRE
czytaj więcej
Jolanta Celebucka

Jolanta Celebucka

Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień, specjalista z zakresu leczenia uzależnień behawioralnych, zwłaszcza hazardu.
czytaj więcej
Zofia Robaczewska

Zofia Robaczewska

psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień
czytaj więcej
Dorota Jarkiewicz

Dorota Jarkiewicz

specjalista terapii uzależnień, pedagog, psychoterapeuta
czytaj więcej
Iga Markowska

Iga Markowska

czytaj więcej
Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Psychoterapeuta, specjalista terapii krótkoterminowej (TSR).
czytaj więcej

Skontaktuj się ze mną

Jolanta Jaroszewska

Toruń, ul. Radiowa 18
tel. 797 347 310

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych w celu kontaktu zwrotnego. Akceptuję Politykę Prywatności.