Loading
opis szkoleniaprowadzącyprogram szkoleniaformularz zgłoszeniowy

Terapia grupowa dla partnerek osób uzależnionych

w każdą środę od 18.00 do 20.30 Toruń, ul. Radiowa 18

Grupa dla  partnerek osób uzależnionych.
Rozpoczynamy nabór do nowej grupy terapeutycznej adresowanej dla partnerek osób nadużywających substancji psychoaktywnych.
Jakiego rodzaju zmiany oczekuje osoba zależna przychodząc na terapię?
Wiele z osób współuzależnionych przychodząc na terapię, oczekuje rad, które pomogą im wyleczyć uzależnionego, przekonać go do abstynencji czy terapii. Terapia dla osób współuzależnionych polega wręcz na czymś odwrotnym, czyli:
nauce skupienia na sobie (mimo trudnej sytuacji w rodzinie), zadbaniu o swoje potrzeby, zaopiekowaniu się swoimi uczuciami, zdrowiem.

Cel terapii :

  • zorientowanie się we własnej sytuacji życiowej ;
  • głębsze poznanie siebie ;
  • praca nad świadomością siebie, rozpoznawanie własnych zachowań, myśli, uczuć;
  • stawianie granic swoim bliskim zgodnie z samą sobą;
  • praca nad odzyskaniem stabilności, bezpieczeństwa i pewności siebie.

 

Zajęcia przebiegają w atmosferze wzajemnego wsparcia, poczucia bezpieczeństwa a także ukierunkowują na lepsze poznanie siebie.
Terapia dla osób współuzależnionych  pomaga zdać sobie sprawę, że wykonywanie wszystkich czynności pozornie zapobiegających pogłębianiu się uzależnienia bliskiej osoby, tak naprawdę je chroniły, opóźniając moment uświadomienia sobie przez osobę uzależnioną problemu.

Terapia współuzależnienia dostarcza wiedzy na temat uzależnienia i współuzależnienia, a także wskazuje kierunki i metody rozwoju osobistego.

TERAPIA GRUPOWA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH:

  • Daje ogromne wsparcie;
  • Obniża poczucie osamotnienia w trudnej sytuacji życiowej;
  • Stwarza bezpieczną przestrzeń na dzielenie się odczuciami, trudnymi emocjami czy sytuacjami;
  • Grupa terapeutyczna dla współuzależnionych staje się ważną mikrospołecznością korzystającą wzajemnie z własnego doświadczenia, pomocy.

 

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie 690 970 016. Zapraszamy.

koszt szkolenia*
120 zł za spotkanie
zapisz się
Prowadzący
leader
Adriana
Denis
Jestem pedagogiem, psychoterapeutą uzależnień w trakcie certyfikacji. Studiowałam pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (pedagogika i pedagogika resocjalizacyjna). Swoją pracę poddaję superwizji. Moje doświadczenie zawodowe związane jest z prowadzeniem terapii indywidualnej i grupowej z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi.
Formularz zgłoszeniowy
Dane kontaktowe
Dane do faktury
-

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych w celu realizacji usługi szkoleniowej. Akceptuję Politykę Prywatności.